Klaanon

Bio-Klaanin yhteinen tarina

Nazorakit ampuvat zamoreita joissa on sisällä pienempiä nazorakeja

8 kommenttia

Matoron yllä katto tärisee. Siellä tapahtuu jotain. Kova paino siirtyy ylös ja alas. Toa menee seinää vasten refleksinomaisesti. hän kuulee askelia, ja ennekuin ehtii reagoida, zamor-kuula osuu häntä rintaan. Kuulan rikkoutuessa siitä alkaa tulla outoja ötököitä ulos. Pikkutorakoita?
Matoro kääntyy ja ampuu jäälatauksen suoraan torakkaa naamaan. Hänen rinnassaan tuntuu pistävää kipua pikkuotusten toimesta. Toinen Nazorak-torakka hyökkää päin pitkän tikarin kanssa, Matoro kokeneena veistää sivuun ja nopealla miekanviillolla katkaisee sen asekäden. Potku torakkaa rintaan heittää sen Zamor-torakkaa päin. Kaksi vartijaa lentävät seinään.
Tärähdys kun kaksi kehoa osuu seinään.
Tärinää.
Lisää.

Pikkutorakat yrittävät pureutua panssariin mutta parannuskivi MAtoron rinnassa parantaa sitämukaa panssaria.

Ylhäällä suuri rahi lyödään maata vasten, heikentynyt katto sortuu ja iso kasa maata, kasveja ja suovettä syöksyy tunneliin. Mukana muuatam Klaanilainen ja iso, vihainen rahi.

8 kommenttia

Umbra 7.4.2025

Ihastuttavaa kun nazorakien konsepti ei ole tässä vaiheessa vakiintunut yhtään.

Matoro 19.4.2025

Jos tämä olisi ollut modernia kamaa niin Matoa olisi vaan ammuttu Mauserilla.

Snowman 19.4.2025

damn… Se olisi ollut aika tyly.

Guardian 19.4.2025

Viestin nimi saa tämän kuulostamaan aika raflaavalta, mutta kontekstissa se että nazorakeilla on noinkin rajuja bioaseita kyllä istuu edelleen minun mielikuviini.

Keetongu 19.4.2025

Olen varma, että näihin torakkazamoreihin palataan vielä. Klaanon on nälkäinen hirviö. Ja onhan se aika hyvä konsepti?

Minusta loppu myös antaa olettaa, ettei tilanne tapahdu kovin syvällä tai kaukana suosta (vaan suoraan sen alla).

Kapura 19.4.2025

Nazorak Va:t esiintyvät ensimmäistä (ja viimeistä?) kertaa

Snowman 19.4.2025

Aika hyvä törmäyttää juonet näin toisiinsa. Matoro on päähenkilö, mutta solidaarinen päähenkilö.

Manfred 19.4.2025

Aika pikkujäbiä